O nas

Historia

Firma AutoID Polska sp. z o.o. powstała we wrześniu 1999 roku. Pierwotnie specjalizowała się w systemach kodów kreskowych, by następnie rozszerzyć działalność o techniki szeroko rozumianej automatycznej identyfikacji.

W 2009 roku firma AutoID wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim stworzyły Ośrodek Badawczo Rozwojowy którego zadaniem jest tworzenie szeroko pojętych algorytmowów analizy strumienia video.

Do tego celu Uniwersytet Jagielloński wytypował swoich najlepszych podopiecznych, z wicemistrzami świata w programowaniu zespołowym włącznie, zapewniając zarazem dostęp do wyników światowych badań oraz wiedzy i doświadczenia w realizacji tego typu projektów.

W trosce o dalszy rozwój

Chcemy doskonalić i podnosić jakość naszych usług. W tym celu wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania w oparciu o normy ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 i PN-N 18001:2004 dla: "Projektowania, produkcji i wdrażania oprogramowania oraz sprzedaży specjalizowanych rozwiązań informatycznych, a także świadczenia usług edukacyjnych z zakresu IT".

Posiadamy także Certyfikat Solidnej Firmy 2008, jesteśmy członkiem: Forum Technologii Bankowych, Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

AutoID Polska S.A. to firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu automatycznej identyfikacji: począwszy od systemów identyfikacji przedmiotów opartych o zczytywanie kodów kreskowych, aż po zaawansowane technologie automatycznej identyfikacji człowieka – opartych o metody biometryczne.

Stąd też pełna nazwa firmy która w tym czasie brzmiała AutoID Polska Systemy Automatycznej Identyfikacji. Od początku działalności kluczową rolę w ofercie firmy stanowiły technologie związane z rozpoznawaniem pisma - technologie OCR. Oferowane produkty, których firma jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce, zajmują pozycje lidera na rynku OCR, wielokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia czasopism branżowych (Komputer Świat, Chip), instytucji publicznych (certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu) oraz samych użytkowników (ranking Wprost). Kolejne produkty, które pojawiły się w ofercie firmy często oparte były na tej właśnie technologii.

Od początku działalności AutoID Polska stawia także na technologie nowe, często nowatorskie. Jedna z nich jest biometria, która pojawiła się w ofercie firmy już w 2000 roku, a od niedawna staje się technologią szerzej stosowaną na polskim rynku. Odpowiadając na potrzeby klientów z firmy dystrybucyjnej (produktowej) AutoID z roku na rok coraz mocniej przeistacza się w firmę doradczo – integratorska, oferującą sowim klientom systemy, a nie gotowe produkty. W chwili obecnej działalność firmy to sprzedaż oprogramowania i systemów, sprzętu oraz świadczenie usług, w zakres których wchodzą: doradztwo, konsultacje, szkolenia i wdrożenia.

W związku z intensywnym rozwojem firmy w ww. obszarach w lipcu 2008 r. nastąpiło przekształcenie ze Spółki z o.o. w Spółkę Akcyjną.

Firma AutoID Polska S.A. posiada bogate doświadczenie konsultacyjne i wdrożeniowe w obszarze technologii OCR/ICR/OBR, nabyte dzięki ścisłej współpracy z światowym liderem tych rozwiązań - firmą ABBYY - producentem aplikacji OCR/ICR/OBR – AutoID Polska S.A. jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań firmy ABBYY w Polsce.